Sweden

Kontakt

Alimak i Sverige

Alimak Hek AB
Box 720, 931 27 Skellefteå, Besöksadress: Alimakvägen 1
931 42 Skellefteå, Sverige

Telefon: 0910-870 00
Fax: 0910-566 90
E-post:
Företagets registreringsnummer: 556033-7528
Registrerat i: Skellefteå, Sverige

Alimak Hek Group AB
Brunkebergstorg 5
111 51 Stockholm, Sverige

Telefon: 08-402 1440
Fax: 08-402 1459
E-post:
Företagets registreringsnummer: 556064-1739
Registrerat i: Stockholm, Sverige

Produktsupport

Alimak Hek produktsortiment

+46 910 870 00

contact form

Christer Lundström

Försäljningsansvarig reservdelar christer.lundstrom@alimakhek.com
Telefon: 0910-873 15

Dan Lindström

Områdesansvarig industrihissar dan.lindstrom@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 35

Mats Holmlund

Supportärenden mats.holmlund@alimakhek.com
Telefon: 0910-871 90

Rickard Renberg

Områdesansvarig bygghissar och arbetsplattformar rickard.renberg@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 20

Pierre Söderlund

Servicechef pierre.soderlund@alimakhek.com
Telefon: 0910-87150

Kjell Tjernström

Områdesansvarig bygghissar och arbetsplattformar kjell.tjernstrom@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 00

Mattias Johansson

Försäljningsansvarig service & support mattias.johansson@alimakhek.com
Telefon: 0910-871 54

Anton Lundstedt

Områdesansvarig - Utrustning för fasadunderhåll (BMU) anton.lundstedt@alimakgroup.com
Telefon:

Rolf J Persson

VD rolf.persson@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 01
Andreas Magnusson

Andreas Magnusson

andreas.magnusson@alimakhek.com
Telefon: 0910-871 98

Patrik Sundqvist

Eftermarknadschef patrik.sundqvist@alimakhek.com
Telefon: 0910-872 24

Jerry Johansson

Affärsområdeschef bygghissar jerry.johansson@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 52

Jens Gustafsson

Affärsområdeschef industrihissar jens.gustafsson@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 90

Björn Wikström

Kvalitetschef bjorn.wikstrom@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 12

Mikael E. Bjugård

Inköpschef mikael.bjugard@alimakhek.com
Telefon: 0910-871 30

Per Mårtensson

Produktionschef per.martensson@alimakhek.com
Telefon: 0910-872 09

Maria Henfridson

Ekonomichef maria.henfridson@alimakhek.com
Telefon: 0910-870 15

Mathias Stenlund

Konstruktions- och utvecklingschef mathias.stenlund@alimakhek.com
Telefon: 0910-872 02

Quote request

To request a quote, please select a product area, complete the form and we’ll be in contact shortly.